Prasa hydrauliczna do warsztatu – jak wybrać?

0
1052
Prasa hydrauliczna do warsztatu - jak wybrać?

 

Prasy hydrauliczne są na szeroką skalę wykorzystywane w zakładach przemysłowych i warsztatach samochodowych. Służą głównie do naprawy łożysk, układów hamulcowych, fornirowania, obróbki plastycznej metali i innych zastosowań. Proces doboru musimy dokładnie przemyśleć, tak aby prasa hydrauliczna spełniała swoje zadania przez długi czas. Na szczęście w sklepie online znajdziemy kompleksowe rozwiązania doskonałej jakości. Jak dokonać wyboru? O czym warto pamiętać? Jakie propozycje oferują producenci?

Prasy hydrauliczne do warsztatu

Jak działa prasa tego typu? Ważnymi elementami są tutaj cylindry z cieczą hydrauliczną. W cylindrach poruszają się tłoki, które wywołują odpowiednie ciśnienie w układzie. Pamiętajmy o tym, że budowa prasy hydraulicznej opiera się na zasadzie zachowania energii. W efekcie praca wykonana przez tłok pompy jest równa sile nacisku pomnożonej przez przesunięcie roboczego tłoka. Im większa jest powierzchnia tłoka w tym wypadku, tym większa jest siła nacisku prasy hydraulicznej.

Prasy hydrauliczne są stosowane do takich zadań, które wymagają dużego nacisku. Sprawdzają się w zakładach i warsztatach mechaniki samochodowej. Tłokowe modele cechują się wszechstronnym zastosowaniem, małą awaryjnością i wysoką odpornością na uszkodzenia. Można liczyć na precyzyjne sterowanie i płynny przesuw prasy.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów pras hydraulicznych. Można je z łatwością dopasować do danej pracy i potrzeb firmy. Podczas zakupu prasy, warto mieć na uwadze rodzaj napędu, konstrukcję prasy, siłę nacisku, model korpusu i dodatkowe wyposażenie. Jeśli chodzi o rodzaj napędy, wyróżniamy modele manualne, hydrauliczno-pneumatyczne i elektryczne. W prasie manualnej siłownik uruchamia się za pomocą pompy, z użyciem siły mięśni. Atutem jest zachowanie precyzji.

Kolejna wersja to model hydrauliczno-pneumatyczny, który jest napędzany za pomocą kompresora. Bez wątpienia to urządzenie cieszy się największą popularnością. Jest stosowane głównie w dużych zakładach i warsztatach. Praca urządzenia wiąże się z dużą siłą nacisku i łatwą obsługą. Cichymi wersjami są elektryczne prasy, zapewniające wysoką kulturę pracy. Nie bez znaczenia jest zaawansowana konstrukcja i duża siła nacisku.

Jak widać, postawić można na różnorodne wersje prasy hydraulicznej. Gdzie zakupimy takie urządzenia? Solidny sprzęt znajdziemy z powodzeniem w internetowym sklepie. W tym miejscu skorzystamy z atrakcyjnej ceny, szerokiej oferty i wysokiej jakości produktów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here