Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wycieraczek do samochodu?

0
584
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wycieraczek do samochodu?

Wycieraczki samochodowe Valeo, jak również innych marek, w dużej mierze decydują o bezpieczeństwie jazdy. Nie tylko, jeżeli mowa jest o osobach, która owe wycieraczki będzie posiadać, ale także o innych osobach, które znaleźć się mogą na drogach, w tym chociażby rowerzystach, czy też pieszych. Trzeba jednak z uwagą podejść do ich zakupu, aby być pewnym tego, że wybiera się model, który przy danym samochodzie będzie sprawdzał się w sposób właściwy.

Lepsza widoczność dzięki wycieraczkom Valeo

Patrząc na wycieraczki samochodowe Valeo do głowy przychodzi myśl, że tak naprawdę to takie niby nic. Ale jednak ten właśnie niepozorny element może decydować o czyimś życiu lub śmierci. W końcu to wycieraczki na bieżąco pomagają oczyścić szyby w samochodzie – w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z ulewnymi deszczami, czy też innymi opadami. Same wycieraczki już od ponad stu lat towarzyszą kierowcom na drogach. Przez ten czas można powiedzieć, że w chwili obecnej wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje wycieraczek:

  • tradycyjna – prosta w swojej konstrukcji. To właśnie te modele, gdzie sztyw­ne meta­lo­we ramię doci­ska gumo­we pió­ro do szy­by.
  • płaskie – ramię zostało połączone z piórem. Wyróżnia się zintegrowaną konstrukcją. Ich zaletą jest to, że w zdecydowanie lepszy sposób przylegają do szyby. Jest to możliwe dzięki temu, że wykonane są one z bardziej elastycznych materiałów.
  • hybrydowe – to tak naprawdę miks dwóch poprzednich modeli. To nowoczesne wycieraczki, które można montować w nieco bardziej wiekowych modelach. Aczkolwiek, należy się zorientować, czy niekiedy nie trzeba będzie wyposażyć się w specjalne adaptery.

Odpowiednie wycieraczki do marki samochodu

Wycieraczki samochodowe Valeo cieszą się dobrą opinią, ale należy zwrócić uwagę m.in. na rozmiar piór. Długość wycieraczek jest ważna po to, aby była ona w stanie objąć swoim zasięgiem całe okno, a nie tylko jego część lub też w sytuacji odwrotnej – wycieraczki okażą się za duże. Decydując się na wycieraczki samochodowe marki Valeo, jak również innych marek, warto zwrócić uwagę na ich wykonanie. Wśród tych najbardziej polecanych można wymienić te wykonane z gumy silikonowej-grafitowej z domieszką polimeru. Dzięki temu można być pewnym tego, że wycieraczki będą cicho pracować.

Sam montaż wycieraczek samochodowych Valeo nie zajmuje długo czasu. Może robiąc to pierwszy raz będzie się miało nie lada zagwozdkę, ale już przy każdym kolejnym razie pójdzie zdecydowanie szybciej. Nie trzeba również udawać się specjalnie do mechanika, aby ten pomógł zamontować wycieraczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here