Wiele osób szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze nastawienie – chcemy zbyt dużo zyskać błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda na rowerze.

4 krok

Należy wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i mikroelementów tym lepiej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze należy mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here