Sakwy motocyklowe – dlaczego warto je zakupić?

0
549
Sakwy motocyklowe - dlaczego warto je zakupić?

Sakwy motocyklowe mają coraz większe grono zwolenników. Przydają się zarówno na krótszych, jak i zdecydowanie dłuższych trasach. To doskonała alternatywa dla plecaków, torebek i nerek. Sakwy różnią się od siebie m.in. wymiarami, pojemnością i materiałem wykonania. W związku z tym warto przeanalizować swoje potrzeby i dokonać odpowiedniego wyboru. Dzięki sakwom każda podróż motocyklem stanie się przyjemniejsza i pełna pozytywnych wrażeń.

Czym wyróżniają się sakwy motocyklowe?

Profesjonalnie zaprojektowane sakwy motocyklowe wyróżniają się solidnością wykonania, trwałością, długą żywotnością i wygodą użytkowania. Przy ostatecznym wyborze warto kierować się następującymi kryteriami:

  • zastosowanymi materiałami – np. wysokiej klasy materiał PCV, dzięki czemu zyskuje się dodatkową ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV plus nylon balistyczny,
    wodoszczelnością,
  • obecnością zgrzewanych szwów,
  • niską wagą,
  • obecnością bezpiecznych i stabilnych mocowań (np. aluminiowe haki wraz z parcianymi paskami).

Dużym zainteresowaniem ze strony motocyklistów cieszą się sakwy o minimalnej pojemności 15 litrów, chociaż za każdym razem należy je dobierać do własnych oczekiwań. Atutem sakw motocyklowych jest ich przystępna cena. Warto do tego dorzucić zapięcia z samozapinającą się taśmą oraz ekspresowo odpinanymi klamrami.

Sakwy motocyklowe – co można w nich pomieścić?

Wysokiej klasy sakwy motocyklowe nie powinny znacząco poszerzać motocykla. Są połączeniem funkcjonalności, wytrzymałości, estetyki oraz niezawodności. Ważne jest to, aby znajdowały się na nich odblaski podnoszące bezpieczeństwo jazdy. Sakwy są proste w montażu i demontażu, dlatego też nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie miały z nimi styczności powinny sobie z nimi bez trudu poradzić.

Po omawiane produkty sięga się m.in. w trakcie wypadów poza miasto. Jeśli ktoś wybiera się w daleką podróż (np. kilkudniową), powinien zdecydować się na ich zamontowanie. Można w nich pomieścić wszystkie najważniejsze rzeczy, które będą potrzebne motocykliście na zaplanowanym wyjeździe (np. ubrania na zmianę, prywatne gadżety, akcesoria, drobiazgi). Dzięki sakwom motocyklowym całkowicie odmieni się wygląd i charakter własnego motocykla. Wystarczy je umiejętnie dobrać, gdyż do dyspozycji motocyklistów oddano wiele różnych modeli. Zdecydowanie najpopularniejsze są te w kolorze czarnym. Jeśli klienci mają z tym jakiekolwiek problemy, warto poprosić o pomoc bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here