Felgi i szprychy – jak wybrać idealny zestaw do motocykla?

0
644
Felgi i szprychy - jak wybrać idealny zestaw do motocykla?

Podczas jazdy motocyklem felgi i szprychy narażone są na nieustanny kontakt z brudem, piaskiem bądź drobnymi kamieniami. W efekcie powierzchnia felgi może ulec zarysowaniu i stracić swoje pierwotne właściwości. Natomiast szprychy mogą się wygiąć w trakcie upadku lub pokonywania wyjątkowo trudnych przeszkód w terenie i wówczas trzeba będzie je wymienić. A jak wybrać idealny zestaw felg i szprych do motocykla?

Na co warto zwrócić uwagę, szukając felg i szprych?

Jeśli doszło do uszkodzenia felgi lub szprychy to nie zawsze konieczna będzie wymiana wszystkich części na nowe. Czasem wystarczy tylko zamówić kilka nowych szprych lub oddać felgi do renowacji. Jeśli jednak zniszczenia są bardzo poważne lub po prostu klient chce mieć nowe i piękne felgi, to należy znaleźć produkty idealnie dopasowane do posiadanego modelu motocykla. Szukając felg szprychowych do BMW F800GS, warto rozważyć felgę Excel czarną o wymiarach 21X2,15″, do której można dobrać komplet nowych szprych marki Haan Wheels. Taka felga ma 36 otworów i odznacza się ponadprzeciętną jakością, niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Natomiast właściciele motocykli KTM 690/990/1090/1190 z piastą OEM lub motocykli japońskich MX powinni wybrać felgę Excel czarną o wymiarach 21X1,85″.

Felgi szprychowe – zalety

Felgi szprychowe są bardzo często montowane w motocyklach crossowych i enduro, ponieważ są elastyczne, co korzystnie wpływa na właściwości jezdne danego jednośladu. Dobrej jakości szprychy sprawdzą się na nieutwardzanych drogach, gdyż skutecznie wytłumią nawet stosunkowo silne wstrząsy i uderzenia. W takim wypadku motocyklista może bezpiecznie przejeżdżać przez korzenie, kłody czy kamienie, a także wykonywać efektowne skoki. Warto pamiętać również, że ze względu na swoją konstrukcję felgi szprychowe są łatwe w naprawie i renowacji, a same felgi i szprychy nie kosztują dużo i można je nabyć w renomowanych sklepach z częściami do motocykli. Ponadto naprawę felg szprychowych można wykonać samemu lub zlecić doświadczonemu mechanikowi.

Zamawiając felgi i szprychy, warto wybierać sprawdzone produkty, które zapewnią kierowcy bezpieczeństwo podczas jazdy w każdych warunkach atmosferycznych. Poza tym to ważne, aby szprychy zostały właściwie zamontowane, a koła scentrowane tak, były miały idealny kształt i dobrze amortyzowały wstrząsy w trakcie jazdy. Kupując części motocyklowe, nie można zapomnieć również o względach estetycznych, a w tym celu warto zdecydować się na czarne felgi ze szprychami wykonanymi z nierdzewnej stali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here